Süzme Yoğurt Kalori?
15 Mayıs 2024

Süzme Yoğurt Kalori?

Süzme yoğurt kalori, normal yoğurda göre yoğunluğu daha fazladır. Protein, kalsiyum, fosfor, potasyum, folik asit bakımından zengindir. Süzme yoğurt normal yoğurdun bir bez torbanın içerisine konularak birkaç gün süzdürülmesi ile ele geçirilen protein oranı epeyce dik bir yoğurt çeşididir. Süzme yoğurt normal yoğurda yönelik daha ekşi olduğundan, yemeklerin yakınında sofraya konularak galip gelmesi birçok seçim edilmez. Çoğunlukla yayla çorbası ve diğer birtakım çorbaların yapımında bilhassa ege bölgesine ilişkin mezelerin yapımında kullanılır. Süzme yoğurt çok fazla miktarda sıhhatli meydana geldiği amaçlı, ondan yapılmış olan her bir şey de epeyce sağlıklıdır.

Anadolu'nun çok fazla miktarda tereyağı inşa etmek amaçlı kaymaklı yoğurt tahmini bir saat denli sıcak olmayan su ile çalkalandıktan ardından yoğurdun yağı suyu ile ayrılır. Geriye ayranı kalır. Bu ayranın bez torbalarda 5.6 gün süzdürülmesi ile ise yağsız, çok fazla miktarda daha sıhhatli bir süzme yoğurt elde edilir. Süzme yoğurt, kalsiyum bakımından zengin ve sıhhatli bir besin meydana geldiği amaçlı gün içinde bir orta büyüklükte kâse süzme Yoğurt tüketilmelidir.

Süzme yoğurt kaç kalori?

Bir kâse yağlı süzme yoğurt 200 gram ağırlığındadır ve tahmini olarak da 125 kalorilik bir kalori oranına sahiptir.

Süzme yoğurt besin değerleri nasıldır?

100 gram ağırlığındaki bir süzme yoğurdun muhtevasında tahmini olarak da 10.25 gram protein, 3.50 yağ, 5 mg kolesterol, 35 mg sodyum, 3.60 gram karbonhidrat, 3. 25 gram şeker bulunmaktadır. Süzme yoğurt normal yoğurda yönelik daha yüklü olması sebebiyle, daha dik oranda kalsiyum içeren. Bilhassa kemik gelişimi ve kalsiyum alımı bakımından incelendiğinde daha avantajlıdır. Fakat süzme yoğurdun yüklü meydana gelmesinin kalsiyum avantajı olsa bile, aynı miktardaki normal yoğurda yönelik kalori değeri daha yüksektir. Bununla birlikte suyu süzülmüş meydana geldiği amaçlı, normal yoğurdun suyunda yer alan B sınıfı vitaminlerini içermez.

Süzme yoğurt kilo aldırır mı?

Süzme yoğurdun nitelikleri ve kalori oranı yapılış şekline yönelik değişiklikler işaret etmektedir. Ayrandan süzülerek ele geçirilen süzme yoğurt kalori oranı olarak da fazla miktarda düşüktür ve tek başına tüketildiğinde kilo aldırması laf konusu değildir. Günlük hanedeki yoğurtları süzdürerek ele geçirilen yoğurtlar daha çok miktarda yağ oranına sahip olacağından fazla miktarda tüketimde kilo alımına neden olabilmektedir.

Diyet yaparken süzme yoğurt tüketilebilir mi?

Diyet yaparken, az yağlı süzme yoğurt tüketilmesinde hiçbir mahzur bulunmaz. Bununla birlikte süzme yoğurdun kalorisi normal yoğurda ve süte yönelik çok fazla miktarda daha az olduğundan, sıhhatli zayıflamanız da destekçi olacaktır. Rejim yaparken İlgi edilmesi gerekli olan tek şey kalori oranı düşükte olsa porsiyonu minik tutmaktır. Yoğurt kilo verdirir mi, aldırır mı sorusu fazla araştırılan bir konudur. Yoğurt yiyecek sağlığımız amaçlı çok fazla miktarda yararlı meydana geldiğini her birimiz biliyoruz. Aynı zamanda yoğurdun göbek ve kalçalarda meydana gelen yağları eritmek amaçlı kullanılan mucize zayıflatan bir besin meydana geldiğini biliyor musunuz? Yoğurt bolca protein içeren. Sıhhatli beslenmeye gerekli olan aminoasitleri, vitaminleri ve mineralleri muhtevanında barındırır. İçeriğindeki bu maddeler bununla birlikte metabolizmayı düzenleyerek zayıflamaya destekleyen bir yapıdadır. Yoğurt perhizi yapanlar bilirler. Yoğurt suyunun da yerel yağların eritilmesinde yakılmasında çok fazla miktarda etkilidir. Yoğurt zayıflatır mı sualinin yanıtı gösterişli bir zayıflatan besindir. Yağsız yoğurt tüketerek göbek yağınızı kolaylıkla eritebilirsiniz.

Süzme Yoğurt Kalori Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Yoğurt Çorbası Tarifi ve Malzemeleri

Yoğurt Çorbası Tarifi ve Malzemeleri

Kolay Yoğurt Çorbası Tarifi ve Malzemeleri

Kolay Yoğurt Çorbası Tarifi ve Malzemeleri

Nohutlu Yoğurt Çorbası Tarifi ve Malzemeleri

Nohutlu Yoğurt Çorbası Tarifi ve Malzemeleri

Meyveli Yoğurt Tarifi ve Malzemeleri

Meyveli Yoğurt Tarifi ve Malzemeleri

Nohutla Yoğurt Mayalama Tarifi ve Malzemeleri

Nohutla Yoğurt Mayalama Tarifi ve Malzemeleri

Güncel

Yoğurt ve Karbonat Maskesi Nasıl Yapılır?

Yoğurt ve Karbonat Maskesi Nasıl Yapılır?

Güncel

Süzme Yoğurt Kalori?

Süzme Yoğurt Kalori?

Yoğurt Tatlısı Tarifi ve Malzemeleri

Yoğurt Tatlısı Tarifi ve Malzemeleri

Yağsız Yoğurt Tarifi ve Malzemeleri

Yağsız Yoğurt Tarifi ve Malzemeleri

Yoğurt Nasıl Mayalanır?

Yoğurt Nasıl Mayalanır?