Zayıflatan Yoğurt Kürü Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?
15 Mayıs 2024

Zayıflatan Yoğurt Kürü Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Zayıflatan Yoğurt Kürü, Besin değeri yüksek, süt ürünü olan yoğurt birçok kullanım alanı içerisinde en bilinen özelliği diyet listelerinin en vazgeçilmez üyesidir. Fakat gelin görün ki günümüz şartlarında sağlıklı, işlem görmemiş, taze süt bulmak çok zor. Bu nedenle özellikle diyet listesi uyumu sağlamak amacı ile sütüne ve süt üretimine güvendiğimiz yerden veya yerlerden alınması halinde daha iyi ve etkili sonuçlar alabileceğimizi unutmamalıyız. İçeriğindeki zengin besin değerleri, mineraller, vitaminler sayesinde diyet çerçevesi içerisinde tüketimi gerçekleştiğinde vücudumuzun zinde kalmasını, çok sayıda vitamin ve minerali bünyemize almasını, dolaşım ve sindirim sistemimizi düzenlemesinden dolayı özellikle diyet döneminde sıkça karşılaştığımız kabızlık probleminin çözümlenmesini ve hatta uyku düzenimizin oturması için yardımcı olmasını sağlamaktadır. Fakat tüm diyetlerde olduğu gibi listemizdeki besinler her ne kadar etkili olursa olsun, tek başlarına istenilen sonucu vermeyecektir. Muhakkak diyetimizle beraber günde en az 20-25 dakika spor faaliyetinde bulunmak zorundayız. Bu durum hem listemizi başarılı kılmakta hem de enerji yakımını hızlandırmaktadır. Çeşitli zayıflatan yoğurt kürleri arasında en etkili olan kürümüz; yarım adet limon suyu, 4 yemek kaşığı mümkünse ev yapımı olan yağsız veya yarım yağlı yoğurt ve 1,5 tatlı kaşığı pul biber ile hazırlanmaktadır.

Temiz bir kâse içerisine yarım adet limon suyumuzu aktarıyoruz. İçerisine doğal olduğundan emin olduğumuz yağsız veya yarım yağlı olan 4 yemek kaşığı yoğurdumuzu ekliyoruz ve son olarak 1,5 tatlı kaşığı organik pul biberimizi ekleyip tüm malzemeyi kâse içerisinde karıştırıyoruz. Zayıflatan yoğurt kürümüzü gece yatmadan önce tüketiyoruz. Kürümüzü yedikten sonra kesinlikle su harici hiçbir besin tüketmeden yatıyoruz. Bu uygulamayı dilediğimiz kiloya ulaşana dek günde en az 20- 25 dakika spor eşliğinde uygulayabiliriz.

Yoğurt kürümüzün bir diğer hazırlanışı ise; yine yarım adet limon suyu, 3 yemek kaşığı ev yapımı yarım yağlı veya yağsız yoğurt, yarım şişe doğal maden suyu (Sade soda) ve az miktarda zerdeçal ile hazırlanmaktadır. Karışımımızı bu kez orta boy cam veya porselen bir bardakta yapmak için ölçüleri rahatlıkla doldurabileceğimiz kapasitede cam veya porselen bir bardak içerisine yarım adet limon suyumuzu ekliyoruz. İçerisine 3 yemek kaşığı ev yapımı az yağlı veya yağsız olan yoğurdumuzu ekliyoruz. Karışımın üzerine az miktarda zerdeçalı ve doğal maden suyumuzu ekleyip özleşmesi için yavaş yavaş karıştırıyoruz. Bu karışımı sabah aç karnına kahvaltı öncesinde tüketiyoruz. Bu yoğurt kürümüzü sadece diyet halinde olanlar değil, sindirim problemi yaşayan herkes rahatlıkla ve güvenle tüketebilmektedir. Ayrıca içerisindeki zerdeçal, vücudumuzdaki ödemleri söktürerek hem dolaşım ve sindirim sistemimizi rahatlatır hem de şişkinliğimizi atmamıza yardımcı olur. İçerisindeki doğal maden suyu mineral bakımından zenginliği ile bildiğimiz sağlık açısından sıkça tüketmemiz gereken besin değeri yüksek bir içecek olduğu için sorunsuz şekilde hedeflenen duruma ulaşmamızı sağlayacaktır. Hamile bayanların Uzman danışıklığı harici uygun olmayan diğer diyetler gibi yoğurt kürü tüketimi önerilmemektedir.

Sizden Gelen Sorular / Yorumlar

İlk soruyu siz sormak istermisiniz?

Soru Sor / Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Tam Yağlı Yoğurt Kaç Kalori?

Tam Yağlı Yoğurt Kaç Kalori?

Yoğurdun Faydaları Nedir?

Yoğurdun Faydaları Nedir?

Haber Bülteni

Güncel

Tarçınlı Yoğurt Tarifi ve Malzemeleri

Tarçınlı Yoğurt Tarifi ve Malzemeleri

Güncel

Doğal Yoğurt Mayası Tarifi ve Malzemeleri

Doğal Yoğurt Mayası Tarifi ve Malzemeleri